W sobotę 15 sierpnia 2020r. świętowaliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dla naszej wspólnoty było to wydarzenie szczególne, gdyż tego dnia obchodziliśmy odpust parafialny. Cześć swojej Patronce oddaliśmy na uroczystej Mszy św. , której przewodniczył ks. dr Michał Knapik wicedyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu.  Czas odpustu to czas niezwykłej łaski. Tego dnia mogliśmy także podziękować Panu Bogu za Jego błogosławieństwo dla płodów ziemi, ofiarując Mu pierwociny kwiatów, zbóż, ziół, owoców i warzyw. Kościół wypełniały zapachy łąk, pól i ogrodów. W swoich modlitwach nie zapomnieliśmy o żołnierzach i naszej Ojczyźnie. Sumę Odpustową zakończyliśmy odświętną procesją, która była świadectwem naszej wiary.  Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości oraz za wspólną modlitwę.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w GALERII.

Niech Wniebowzięta oręduję za nami w każdy dzień naszego życia.