Eucharystia jest dziękczynieniem i uwielbieniem składanym Ojcu, na pamiątkę ofiary Chrystusa. Eucharystia należy do najważniejszych sakramentów uznawanych za święte w Kościele katolickim. Stanowi ona w liturgii jedną z form uczty sakralnej. Sakrament Euchrystii ustanowił Jezus w trakcie sprawowania Ostatniej Wieczerzy w gronie 12 apostołów tuż przed swoją śmiercią.

I Komunia Św. w naszej parafii

Pierwsza Spowiedź i Komunia Św. dzieci w naszej Parafii odbywa się w klasie trzeciej szkoły podstawowej. W naszej Parafii Uroczystość I Komunii św. odbywa się zawsze w drugą niedzielę maja o godz. 10.00

Podstawowe przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii św. odbywa się w ramach katechizacji szkolnej. Dzieci, które uczą się w szkołach poza terenem Parafii, a przynależą do naszej wspólnoty parafialnej winny być zgłoszone przez rodziców we wrześniu (na początku roku szkolnego)