Ogłoszenia duszpasterskie na
Uroczystość Trójcy Świętej
31 maj 2026
- Dzisiaj kończymy czas Komunii św. wielkanocnej.
- Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe, od jutra zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1800.
- Dzieci, które przyjęły I Komunię św. zapraszam do kontynuowania wiary we wspólnotach parafialnych jak ministranci i schola parafialna.
- Bóg zapłać za uczestniczenie w nabożeństwach poświęcenia pól i składane ofiary. Msze św. z racji poświęcenia pól będą wyznaczane na bieżąco i podane do wiadomości.
- Jutro przypada Dzień Dziecka, będziemy się modlić za wszystkie dzieci aby wzrastały w łasce u Boga i ludzi i były pociechą dla swoich rodziców.
- W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. o godz.08.00, po której wyruszy Procesja do czterech ołtarzy. Będzie to jednocześnie Rocznica I Komunii Świętej. Bezpośrednio po Procesji Msza św. dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć rano. Ostatnia Msza św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 08.00 strażaków, orkiestrę, panie KGW, całą asystę, ministrantów, dzieci komunijne, rocznicowe i przedszkolne do sypania kwiatków oraz wszystkich parafian i gości. Tak jak co roku bardzo proszę również o przygotowanie ołtarzy według stałego porządku:
- I ołtarz – u p. Celków – Chrobakowe, Malinowice,
- II ołtarz – u p. Jędrzejewskich – Dąbie
- III ołtarz – u p. Stuczniów – Goląsza Górna, Dąbie Górne
- IV ołtarz – u p. Bizanów – Brzękowice Dolne, Goląsza Górna.
Postarajmy się również udekorować nasze domy, okna emblematami religijnymi i kwiatami.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o Komunii św. dla chorych, którym zdrowie nie pozwala przychodzić do kościoła.
- Bóg zapłać za składane na bieżąco ofiary na potrzeby Kościoła. Dzięki temu zakupiliśmy okna do dolnego kościoła. Dziękuję panom, którzy w ubiegły poniedziałek przyszli do pomocy przy ich rozładunku.
- Dziś na Mszy św. o g. 1600 zapraszam młodzież do bierzmowania i ich rodziców.
- Dziękuję za sprzątanie kościoła: Anna BARAŃSKA, Marta WYSOCKA, Monika ZIEMBA, Iga TWARDOKĘS.
- Wszystkim parafianom i solenizantom, na rozpoczęty tydzień, życzę Bożego błogosławieństwa przez pośrednictwo Matki Bożej Wniebowziętej.
Ks. Proboszcz

